Seznamte se s Arduinem

1

arduino_logo

Arduino je opne source platforma používaná pro tvorbu elektronických projektů. Arduino obsahuje fyzickou programovatelnou obvodovou desku (microcontroller) a software, nebo IDE (Integrated Development Enviromen) který běží na vašem počítači a je používán k zápisu a nahrávání kódu na fyzickou desku. S Arduinem lze vyvíjet interaktivní předměty, získávat data ze spínačů a senzorů, prostřednictvím jejich zpracování a vyslání ovládat různá zařízení jako jsou světla nebo motory.

Platforma Arduino se stala populární pro všechny, kteří chtěji proniknout do oblasti elektroniky. Nahrání kodu na desku je možné provést jednoduše přes USB kabel. Arduino IDE používá zjednodušenou verzi C++, která umožňuje jeho lepší programování. Spoustu funkcí je možné si nahrát z knohoven, které Arduino poskytuje a není je proto nutné všechny programovat od začátku. Desky mohou být sestaveny ručně, či zakoupeny již předem postavené, stáhnutí open-source IDE integrovaného vývojového prostředí) je zdarma. Programovací jazyk Arduino využívá Wiring, obdobnou fyzickou počítačovou platformu, založenou na multimediálním programovacím prostředí Processing.

Více o platformě se dovíte na http://arduino.cz/ nebo třeba tady https://learn.sparkfun.com/tutorials/what-is-an-arduino

leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

related posts

Instagram has returned invalid data.